Ja tenim als 24 seleccionats de la 5a edició dels premis gaudeamusPROJECTA

Per fi ha arribat el dia, ja tenim aquí la llista dels 24 seleccionats de la 5a edició dels premis gaudeamusPROJECTA. Uns premis que reconeixen i promouen l’excel·lència acadèmica dels projectes de fi de grau en disseny gràfic presentats durant el 2021 als centres educatius d’arreu de l’Estat.

Enguany se celebrarà el 5 d’octubre i es realitzarà en format híbrid des de Barcelona, amb públic presencial i amb retransmissió en streaming. Es podrà gaudir així de les presentacions, en directe i en format online, per part de les autores i autors que comentaran els seus projectes.

La selecció dels 24 projectes candidats als premis ha sigut un repte pel jurat, ja que les puntuacions han resultat molt ajustades. Un fet molt encoratjador, que demostra el talent de les futures generacions de dissenyadors gràfics de tot l’Estat.

Cal recordar que els premis gaudeamusPROJECTA també reconeixen i premien la direcció projectual de les tutores i tutors i al mateix centre acadèmic en què han estat desenvolupats.

Aquest és el talent jove del disseny gràfic, la disciplina de la comunicació visual!

(per ordre alfabètic)

 

Alcaide Arrondo, Leyre
La lectura desde la invidencia
Tutoritzat: Javier Celay
Centre: CreaNavarra

 

Aldeguer González, Ana
Las Habitantes
Tutoritzat: Bea Jover Smet
Centre:EASD Alicante

 

Bayo Molina, Clara
Mai-s’atura
Tutoritzat: Gonzalo Mora, Ana Mª Delgado i Antonio Javier García
Centre: EASD València

 

Cabezuelo Polo, David
Post-Vision
Tutoritzat: Aitor Baigorri Ozcoidi
Centre: IED Madrid

 

Díaz Amador, Javier
Trust in Trash
Tutoritzat: Alfredo Clemente Rivero Rivero
Centre: Universidad de La Laguna

 

Ferreiro Luque, Alícia
La costa brama
Tutoritzat: Gemma Reixach
Centre: ESDAP Catalunya (Olot)

 

Ferrer Clemente, Rebeca Emperatriz
Partium. Juego de poder
Tutoritzat: Dra. Soheila Pirasteh Karimzadeh Tabrizi
Centre: Universidad de La Laguna

 

Jover Laguarda, Laura
Ciclos Formativos
Tutoritzat: Gonzalo Mora, Ana Mª Delgado i Antonio Javier García
Centre: EASD València

 

Justicia Contreras, Yolanda
The “rare” Heraldics
Tutoritzat: Carla Molins
Centre: ELISAVA

 

Lacasa Piqué, Diana
Hitos: aquí contamos historias
Tutoritzat: Adelina Borrell i Gispert
Centre: ESDAP Catalunya (Llotja)

 

Lorca Leal, Ona
Integración de la tercera edad
Tutoritzat: Sònia Jou
Centre: ESDAP Catalunya (Llotja)

 

Manubens Marquez, Marta
Nosno
Tutoritzat: Ferran Carbonell Pous
Centre: ESDAP Catalunya (Vic)

 

Marín Ferrandiz, Sara
Somriures
Tutoritzat: Rafa Calbo Such
EASD Alcoi

 

Martín Olivares, Noelia
Bit-N Music
Tutoritzat: Ramón Faura i Mario Martinez Santamaria
Centre: ELISAVA

 

Mazariego Povedano, María
Ruga
Tutoritzat: Montse Sayol
Centre: ESDAP Catalunya (Llotja)

 

Menció i Domingo, Marc
Laboratori de captcha
Tutoritzat: Pilar Gorriz Valverde i Eulàlia Clos Hernández
Centre: EINA

 

Muñoz Montañola, Marina
Arxiu de gènere
Tutoritzat: Roc Albalat
Centre: BAU

 

Peralta González, Lucia
Las Veras
Tutoritzat: Juan Carlos Gauli
Centre: ESNE

 

Povea Sabio, Gisela
( C ) olor
Tutoritzat: Sergi Galán
Centre: ESDAP Catalunya (Llotja)

 

Samaniego Cruz, Queralt
An ugly and smelly truth
Tutoritzat: Mònica Mestanza Garcia
Centre: BAU

 

Sánchez Martínez, Ariadna
Simei
Tutoritzat: David Torrents
Centre: BAU

 

Torà Navarro, Elena
Clorofil·la
Tutoritzat: Jesús Fariñas
Centre: Universitat de Barcelona

 

Vega Curiel, Jorge
Mendoza
Tutoritzat: Juan Carlos Gauli
Centre: ESNE

 

Virgili Marcó, Anna
Jo també sóc Marimacho
Tutoritzat: Xavier Alamany
Centre: ESDAP Catalunya (Llotja)

 

Enhorabona a tots els seleccionats i moltes gràcies a tots els que vàreu participar per compartir i permetre’ns gaudir dels vostres projectes.

Et recomanem i animem que ens segueixis a Instagram, Facebook i Twitter, sense oblidar-te’n de la subscripció al nostre canal de Youtube.

Romaneu atents a les publicacions!

T’esperem el 5 d’octubre a Barcelona!
Molt aviat farem pública la localització de l’esdeveniment.
Data: 29/07/2022
Categoríes: